o pivu e-shop velkoobchod kontakt

BRASSERIE AU BARON

Gussignies, Francie

Kdysi dávno bylo ve městě Gussignies mnoho kaváren, dva kameníci a další místa, kde celkem pracovalo přes tisíc dělníků. Většina z nich se vždy večer scházela na sklenku vína, ginu nebo piva v restauraci Au Baron. Nikdo s již dnes bohužel nepamatuje, odkud se vzal název této restaurace, každopádně se jedná o poslední přeživší podnik z dávné historie.

Vše má na svědomí rodina Bailleux, která se vždy pohybovala v pivovarnictví. Pan Alain Bailleux se stěhuje do Gussignies a kupuje restauraci Au Baron, která byla uzavřena již v roce 1973, od majitele, který ji chce prodat. Zpočátku (1982) zde provozuje občerstvení a prodává nápoje, Jeho snem je ale mít svůj vlastní malý pivovar. Bylo to 8.6. 1989, přesně na den Svatého Medarda, kdy uvádí své první pivo St. Medard. Postupně se přidává Cuvée de Noël, vánoční pivo a dále pak nejznámější Cuvée des Jonquilles. Piva jsou k dispozici pouze ve formátu 75cl s korkovým uzávěrem.

Cuvée des Jonquilles

Cuvée des Jonquilles je bezesporu jedno z těch nejlepších Bière de Garde. Pivo bylo původně vařeno pouze pro lokální spotřebu v restauraci a minipivovaru „Au Baron“, ale díky jeho nezaměnitelné chuti se mu pravidelně dostává ocenění a mezi profesionály je známé po celém světě.

Brasserie Au Baron vznikla v roce 1989 a Cuvée des Jonquilles je nejznámějším pivem z jejich malé produkce.

V okolí pivovaru rostou ve velkém narcisy a toto pivo je pojmenováno po nich. Jonquille znamená ve francouzštině narcis.


Světlé, svrchně kvašené | Alk: 7,0 % | Stupňovitost: 16°